Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili satışa çıktı: İşte lansman fiyatı ve özellikleri!

Elektrikli otomobiller son yıllarda otomobil piyasasını baştan aşağı değiştirdi. Tesla ile başlayan ve Çin’li elektrikli otomobil markalarıyla devam eden akım, Türkiye’yi de etkisine aldı. Türkiye Cumhuriyeti destekli TOGG projesi sonrası Türkiye’nin dört bir yanından girişimciler de bu pazara göz kırpmaya başladı. İşte Gaziantep merkezli Relive firması da bunlardan biri. Firmanın 2022 Ekim ayında ithalatına başladığı Relive-BAW01 elektrikli otomobili şimdi de Türkiye’de satışta. İşte lansmana özel fiyatıyla Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olan Relieve-BAW01 fiyatı ve özellikleri.

Relieve-BAW01 lansman fiyatı ve özellikleri

Gaziantep’te elektrikli bisiklet, motosiklet ve ATV gibi araçlar üreten firma, yakın zamanda ise elektrikli otomobil dünyasına giriş yaptı. Relieve, Bilecik’in Osmaneli ilçesinde 120 bin metrekarelik fabrikada ilk BAW01 modelini Ekim 2022’de üretti.

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili Relieve BAW01, lansmana özel 544.995₺ fiyatı ile ön plana çıkıyor. İki kişilik olan elektrikli otomobil, ABS, EBD, EPS, HAC, BOS gibi fren öncelik ve elektronik güvenlik sistemleri ile donatıldı.


Relieve-BAW01 konsolu ve iç yapısıyla da dikkat çekiyor

Uzaktan kumanda, klima, elektrikli dikiz aynası ayarı gibi standart özelliklerin yanında BAW01 daha farklı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Akıllı lastik basıncı izleme, ön ve arka park radarı, otomatik çarpışma kilidi açma gibi güvenlik odaklı özellikler bunlardan bazıları. Aracın menzili 170 km, maksimum hızı ise 100 km. Relieve, bu menzilin yol koşulları ve kullanıma göre değişiklik gösterebileceğini de hatırlatıyor.

BAW01, gri beyaz, beyaz siyah ve mavi beyaz olmak üzere üç renk seçeneğine sahip. Bu iki renkli tasarım ve küçük gövde yapısı aracı çok daha şirin ve albenili bir hale getiriyor. İşte Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili Relieve-BAW01 ve teknik özellikleri:

Gövde Yapısı 3 Kapı ve 2 Koltuk
Ölçüler (mm) 3162*1498*1580
Dingil Mesafesi (mm) 2050
Ön/Arka Aralık (mm) 1290/1290
Ağırlık 740
Ön Süspansiyon Bağımsız McPherson
Çekiş Arkadan
Fren Disk/Kampaba
Lastikler 155/65 R13
Batarya Tipi Lityum demir fosfat pil (BMS)
Pil kapasitesi (kWh) 13,7
Voltaj (V) 102,4
Maksimum Hız(km/h) 100
Tırmanma Açısı (%) ≥ 20%
Mesafe (KM) 170
Motor Tipi PMS motor
Normal/Maksimum Güç (kW) 13/20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx