Hyundai’den zorlu yarışlara özel model

Hyundai N, Nürburgring 24 Saat (N24) ve Pikes Peak Tırmanma yarışları için geliştirdiği iki farklı ‘IONIQ 5 N’ aracı ile dünyanın en zorlu yarış pistlerinde yeni araçlarıyla mücadelesini sürdürecek.

Nürburgring 24 Saat yarışında üst üste dördüncü TCR sınıfı zaferini hedefleyen Hyundai N markası, elektrikli bir otomobille mücadele ederek rekabete farklı bir boyut getirecek. Nürburgring’in zorlu virajlarını IONIQ 5 N ile aşmayı deneyecek Hyundai, Amerika’daki Pikes Peak Tırmanma Yarışı’nda da IONIQ 5 N temelli, özel donanımlı ‘Time Attack’ (TA) versiyonunu kullanacak.

120 desibel seviyesinde motor ve egzoz sesi

1438 metre yüksekliğe doğru uzanan Pikes Peak Tırmanma Yarışı, araçlar üzerinde bazı eklentiler ve geliştirilmeler yapılmasını zorunlu kılıyor. Bu etkinlik için özel olarak modifiye edilen IONIQ 5 N TA, yüksek verimli elektrik motorları ve bataryasıyla 687 beygir güç üretiyor. IONIQ 5 N’e sadık kalınarak geliştirilen bu versiyon, daha çok işletim sistemi ve yazılım modifiyesiyle gücünü artırıyor. Ayrıca, ‘N Aktif Ses’ özelliği de geliştirilerek dışarıya 120 desibel seviyesinde motor ve egzoz sesi veriliyor.

Oyun tutkunlarını sevindirmeye devam

Hyundai N, motorsporlarına yatırım yaparak dünyanın en popüler simülasyon oyunu olarak kabul edilen Gran Turismo (GT) ile de işbirliğine gitti. İlk kez 2015 yılında Play Station için özel olarak geliştirdiği ‘Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo’ ile dikkati çeken Hyundai, bu kez de ‘IONIQ 5 N’ modeli ile oyun tutkunlarına seslenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx