Gırgıriye İzmir’de galasını yaptı, izleyenler tam not verdi

Gırgıriye İzmir‘de galasını yaptı, izleyenler tam not verdi

İZMİR – Yeşilçam’da 1980’li yıllarda usta sanatçılarla hayat bulan Gırgıriye, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosunda galasını yaparak tekrar tiyatro oyunu olarak sahnelendi. Tıklım tıklım dolan salonda oyuncuların performansı ayakta alkışlanırken, oyunun yönetmenliğini yapan 79 yaşındaki usta sanatçı Müjdat Gezen, “Gırgıriye her zaman tutar. Hakları çok yenmiş olan o Roman vatandaşlarımız burada kendilerini bulmuşlardı. Seyircide eyleniyor zaten. Herkese iyi eğlenceler” dedi.

1980’li yıllarda; Gülşen Bubikoğlu, Müjdat Gezen, Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Perran Kutman gibi Yeşilçam’ın usta oyuncularıyla hayat bulan Gırgıriye, bir kez daha tiyatroda sahnelendi. Gırgıriye adlı oyun, Avrupa’nın en büyük özel tiyatrosu olma unvanına sahip İzmir Sahne Tozu Tiyatrosunda seyirciyle buluşurken, gala gecesinde salon tıklım tıklım doldu.

Kahkahalar eksik olmadı

Filmde “Bayram” karakterine can veren 79 yaşındaki usta sanatçı Müjdat Gezen‘in yönetmenliğini yaptığı, Sahne Tozu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören’in de yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyun, seyircilerden tam not aldı.

Kahkahaların eksik olmadığı gecede, oyuncuların performansı ayakta alkışlandı. Filmde yayımlanan sahnelerden de zaman zaman kesitlerin verildiği oyun, katılımcıları adeta maziye götürdü. Yaşamını yitiren usta sanatçılarda, gecede oyunla birlikte anıldı.

Müjdat Gezen : “Gırgıriye her zaman tutar”

Sanatçı Müjdat Gezen de salonda yerini alarak yönetmenliğin yaptığı oyunu seyircilerle birlikte izledi. Oyun öncesi açıklamalarda bulunan Gezen, “Gırgıriye’nin 4 tane filmi çekildi. Ben 1981’de sahnede oynamıştım. Burada sahneye koydum. Sahne Tozu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören de yönetmen yardımcılığını yaptı sağ olsun. Kapalı gişe gidiyormuş, çok mutlu oldum. Gırgıriye her zaman tutar. Hakları çok yenmiş olan o Roman vatandaşlarımız burada kendilerini bulmuşlardı. Seyircide eyleniyor zaten. Herkese iyi eğlenceler” dedi.

Çağlar İşgören: “Gırgıriye çok eğlenceli, çok dokunaklı bir oyun “

Galanın sonunda Müjdat Gezen, yıllar önce Gırgıriye oyununda söylemiş olduğu şarkıyı seslendirdi. Gezen’e salonu tıklım tıklım dolduran izleyiciler de eşlik etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir