Western giyim tarzı nedir? Kovboy tarz nasıl yapılır?


Kovboy filmlerinin yükselişe geçtiği dönemlerde moda dünyasını da etkisi altına alan Western giyim tarzı, eski batı giyiminin kendine has dokunuşlarını tüm dünyada hissettirdi. Peki Western giyim tarzı nedir? Kovboy tarz nasıl yapılır? İşte tüm aradığınız soruların yanıtı haberimizin devamında…

Başlı başına özgürlüğün temsilcisi olarak moda dünyasına adını altın harflerle yazdıran “Western” giyim tarzı, her dönem popülerliğini korumaya devam ediyor. Birçok kişinin hafızasında “kovboy” giyim tarzı olarak da yer edinen bu eşsiz stil, orijinal ve özgün parçaları bir arada kullanmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında ön plana çıkan Western stil, ikonik parçaların tek bir stilde toplanması olarak açıklanabilir. Dikkat çekici bir tarzla gardırobunuzu yenilemek isterseniz mutlaka Western dokunuşlarına yer açın derim! Gelin, Western stilinin inceliklerini birlikte adım adım keşfedelim.

WESTERN GİYİM TARZI NEDİR?

Kuzey Meksika kültüründen gelen ve 19. Yüzyılda Amerika’da parlama dönemi yaşayan Western giyim tarzı battaniye büyüklüğündeki pelerinler, deri ceketler, süet parçalar, büyük tokalı kemerler, püsküller, dizin hemen üstünde biten çizmeler ve uzun eteklerle harmanlanan enfes bir stil olarak karşımıza çıkıyor. Otantik bir stil olan Western tarzı doğru bir şekilde yansıtabilmenin yolu ‘dengeli’ olmaktan geçiyor. Birçok star parçanın bir arada kullanıldığı bu tarzda karmaşık ve boğucu bir görünüm oluşturmamak oldukça önemli.

Western giyim tarzı

WESTERN GİYİM TARZI NASIL YAPILIR? KOVBOY GİYİM NASIL YAPILIR?

Western giyim tarzı denildiğinde akla ilk gelen renkler kahverengi tonları, haki, mavi, krem ve soft kırmızılar oluyor. Toprak tonlarıyla birleşen canlı renklerin ön plana çıktığı bu stilde eskitilmiş ürünlere sık sık rastlamak mümkün.

Western giyim

Püskül ve dantel detayların destekleyici etkisiyle benzersiz bir görünüm sunan Western stilinde cesur çizgilere kucak açmak gerekiyor.

Kovboy giyim tarzı

Eğer Western tarz giyinmek istiyorsanız dar kıyafetler yerine bol parçalara göz atmanızı tavsiye ederiz. Bunun için uzun salaş elbiselerle kalın tokalı kemerleri bir araya getirebilir ve kovboy çizmelerle hoş bir kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda kovboy tarz büyük şapkalar da farklı bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir.

Kovboy giyim tarzı kombinleri

Denim parçaların da çok sık yer verildiği Western tarz da denim gömlek ve jean pantolonları kullanabilirsiniz. Aynı zaman da püsküllü süet yelekler ve çoklu gümüş rengindeki yüzükler de bu kombin için ideal olacaktır.

Western stili

Doğayı sembolize eden desenlerin kullanıldığı Western stil için çiçek desenli maxi boy etekler tercih edebilirsiniz. Dilerseniz krem tonlarındaki dantelli gömlekler ya da bol kazaklarla kullanabileceğiniz bu etekleri yalnızca yeleklerle de bir araya getirebilirsiniz.

Western etekler

Western tarzın olmazsa olmazlarından biri de elbette fular! Dilerseniz boynunuza dilerseniz çantanıza bağlayabileceğiniz fularlarla zevkinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Fular kombin önerileri

Ve geldik son dokunuşa! Western stilde aksesuarların genellikle çoklu parçalar halinde kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle yüzüklerin göz kamaştırdığı bu stilde gösterişli püskül detaylı küpeler ve kalın bilekliklere şans verebilirsiniz.

Western aksesuarları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir