Uğurcan Çakır: Kazandık lakin âlâ bir oyun oynamadık

Spor Toto Muhteşem Lig’de dönemin açılış maçında deplasmanda İstanbulspor’u 2-0 yenen Trabzonspor’un kaptanı Uğurcan Çakır, “Buradan galibiyetle ayrıldığımız için çok mutluyuz” dedi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçtan sonra Karadeniz temsilcisinin kaptanı Uğucan Çakır ile yeni transferlerden Eren Elmalı, basına açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemin herkes için iyi olması dileğinde bulunan Uğurcan, “Bütün ekiplerimiz ismine fair-play’in konuşulduğu, sakatlıksız ve hoş bir dönem olur.” dedi.

Ligde birinci maçların güç olduğunu aktaran ulusal kaleci, “Buradan galibiyetle ayrıldığımız için çok memnunuz. Güzel çaba ettik, savunma yaptık ve koştuk. Kadro arkadaşlarımın ayaklarına sıhhat. Galibiyetle başlamak değerliydi. İnşallah devamını getireceğiz” diye konuştu.

Uğurcan Çakır, yeni transferlerin ahenk süreciyle ilgili, “Yeni transferlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Giden oyuncular çok kaliteliydi lakin yerlerine gelenler de onlar kadar kaliteli. Kadro halinde onların ahenk sıkıntılarını en aza indirmeye çalışıyoruz. Geçen dönem güzel bir ahenk yakalamıştık. Bu dönem da ortamıza uygun ve kaliteli oyuncular katıldı. Maksadımız yeniden şampiyon olmak ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak” sözlerini kullandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off tipinde Danimarka’nın Kopenhag grubuyla eşleşmelerinin sorulması üzerine deneyimli file bekçisi, “Onların dönemi bizden evvel başladı. Bizden daha hazır görünüyorlar lakin biz de kalitemizi biliyoruz, kendimize güveniyoruz. Kümelere kalmak istiyoruz. Bu bizim ve bütün Trabzon’un hayali. İnşallah bunu başarabiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

Adının daima transferde geçtiğinin hatırlatılması üzerine Trabzonspor’un başarısına odaklandığını söyleyen kaptan Uğurcan, “Şu anlık bir şey yok. Trabzonspor’dayım. Benim için Türkiye’nin en büyük topluluğu. Burada memnunum. Elimden gelenin en uygununu yapacağız. Transfer teklifi gelirse kulübümle oturur bakarız. Şu an burada çok memnunum ve Trabzonspor’un başarısına odaklandım” formunda görüş belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.