Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Ata yurdumuz Asya ile ilişkilerimizi her alanda güçlendirmeye çalışıyoruz. Teşkilatla ilişkilerimizi geliştirmeye önem veriyoruz. 

Bundan sonra müşterek çabalarımızla iş birliğimizi çok daha yukarı çıkaracağımıza inanıyorum. 

Maalesef bazı ülkeler duvarlarını yükseltmeyi, içe kapanmayı tercih etmişlerdir. Mazlumların sesi daha da duyulmaz hale gelmiştir. Bunun en son örneği koronavirüs salgınında yaşanmıştır. Gelişmiş ülkeler iyi bir imtihan verememişti. Hatta kimi ülkeler tıbbi malzemeden çatışma ortamına kadar gelmiştir.

Kendi imkanlarımızla geliştirdiğimiz yerli ve milli aşımız olan TURKOVAC’ı tüm dünyayı hizmete sunduk. Evlerinden ve yurtlarından edinmiş 4 milyon insana ev sahipliği yapıyoruz.

Amacımız insanı ve insani değerlere merkeze alan girişimci bir diplomasi anlayışla bölgemizde barışı tesis etmektir. Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden sevkiyat noktasında BM ile taraflarla verimli iş birliği yürütüyoruz. Tahılın Afrika başta olmak üzere özellikle ihtiyaç duyan ülkelere gönderilmesi için çaba harcıyoruz.

Terörizmi tüm ülkelerin ortak sorunu. Türkiye, terörün kanlı yüzünü tanıyan bir ülkedir. 40 yıllık mücadelemizde çoğu zaman yalnız bırakılsak da terörün bütün biçimleriyle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.