Şoför kursları iflasın eşiğinde

Akaryakıt fiyatları ile birlikte maliyetleri katlanan şoför kursları ayakta durmakta zorlanıyor.

Enerji ve akaryakıt fiyat artışları çabucak hemen tüm dalları vuruyor. Şoför kursları da bunların ortasında yer alırken, bölümden arkası gerisine iflas haberleri geliyor. Pek çok şoför kursu iflas edip kepenk kapatırken, dalın yaşadığı problem Meclis’in gündemine taşındı.

GİDERLER BÜYÜK

Akaryakıta yapılan fahiş artırımlar vatandaşın yanı sıra otobüs, nakliye ve servis esnafları ile şoför kurslarını da zora soktu. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Araba, eğitmen sarfiyatları, işyeri kirası, araç sigorta bedelleri ile artan akaryakıt fiyatları şoför kurslarının Türkiye genelinde iflasına neden oluyor” dedi.

Tutdere, TBMM’de yaptığı açıklamada, en büyük sarfiyat kalemi akaryakıt olan otobüs, nakliye ve servis esnafları ile şoför kurslarının artırımlar karşısında ayakta kalmak için büyük bir uğraş verdiğini lisana getirdi. Tutdere, “Vatandaşlarımız artan otobüs bilet fiyatları nedeniyle seyahat edemez hâle geldi” dedi.

Ülke genelinde kepenk kapatıyorlar

Maliyetlerden ötürü şoför kurslarının büyük zahmet çektiklerini vurgulayan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, akaryakıt fiyatlarının da artışıyla Türkiye genelinde kesimde iflasların yaşandığını kaydetti. Tutdere, dala dayanak davetinde bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.