Siirt’te öldürüldü, Suriye’de 11 askeri şehit etmiş

Siirt kırsalında öldürülen ve 500 bin liralık gri kategoride yer alan Herdem kod isimli terörist Veysel Akkuş’un, Suriye’de Barış Pınarı bölgesinde 11 askerin şehit edildiği akının faillerinden biri olduğu ortaya çıktı. Akkuş’un Lice’de de 2012’de Duru Jandarma Karakolu’na taarruz sonucu 1 askerin şehit edildiği, 8 askerin yaralandığı atağa şahsen katıldığı tespit edildi.

Suriye’de terör örgütü PKK-YPG saflarında sorumlu seviyede faaliyet yürütürken, Diyarbakır’a üst seviye sorumlu olarak gönderilen terörist Veysel Akkuş’un Siirt’in Eruh kırsalına düzenlenen hava harekâtıyla öldürüldüğü bildirildi.

18 yıl dağ takımında faaliyet yürüten terörist Akkuş, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu. Terörist Lice ilçesindeki Duru Jandarma Karakolu Narlı Üs bölgesine hücum sonucu Adem Ödemiş isimli askerin şehit edilmesi, 8 askerin yaralandığı taarruzun faili olmaktan hakkında Diyarbakır Başsavcılığınca “Ülke birliğini ve bütünlüğünü bozmak” hatasından daimi arama kararı olduğu ortaya çıktı.

Irak’ın kuzeyindeki Mahmur ve Kerkük’te de IŞİD’e karşı çatışmalarda yer alan terörist Veysel Akkuş’un daha sonra Suriye’nin kuzeyine geçerek burada PKK-YPG’nin işgali altındaki Resulayn ve Tel Abyad’da da yüzlerce teröristten sorumlu olarak bombalı ve silahlı hain hücumları organize ettiği belirlendi.

 BARIŞ PINARI HAREKÂTINDA 11 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETMİŞ

TSK’nın Suriye’nin kuzeyine başlattığı Barış Pınarı harekâtında Tel Rifat bölgesinde 11 Ekim 2019 günü Mehmetçiğin konumlandığı süreksiz üs bölgesine havan toplu saldırıyı organize eden terörist Veysel Akkuş’un burada Uzman Çavuşlar Abdülhamit Bilgen, Hacı Bebek, Yunus Mermer, kontratlı er Ahmet Topçu’nun şehit edildiği hücuma katıldığı bildirildi. Terörist Veysel Akkuş’un 9 Ocak 2020 günü de uzaktan kumandalı bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği taarruzda Astsubay Sinan Köse, Uzman Çavuş Erol Yanık, Uzman Onbaşılar Halil Karakoç, Fatih Akbulut’un şehit edildiği akının asli faili olduğu ortaya çıktı. Teröristin 16 Ocak 2020’de de yeniden bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle Binbaşı Şevket Tombul, Teğmen Sinan Bilir, Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı’nın şehit edildiği taarruzlarda da şahsen yer aldığı kaydedildi.

Teröristin öldüğü DNA eşleşmesiyle mutlaklık kazanınca hakkındaki soruşturma evrakları da düşme kararı verilerek ortadan kaldırıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.