Şiddet savı vardı! Pelin Batu’nun boşandığı eşi aslında kim?

1978 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu ve tarihçi Pelin Batu, 2018 yılında ünlü kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde evlenmişti.

Çiftin bu evliliğinden bir çocuğu olmuştu.

İddiaya nazaran Macit Bitargil, evliliğin başından itibaren eşine ruhsal şiddet uyguluyordu.

Pelin Batu’ya karşı fizikî şiddet tehdidinde bulunan Bitargil, daima telefonla bildiri atma, eşinin konutunu basma üzere hareketlerde bulunduğu öne sürülmüştü.

Pelin Batu, Macit Bitargil’in ruhsal baskısı ve fizikî şiddet gösterme tarafındaki önemli tehditleri nedeniyle boşanma davası açmıştı.

Pelin Batu ve Macit Bitargil mutabakatlı olarak boşanmıştı. Mutabakatlı boşanan çiftin çocuklarının velayeti ortak olarak kaldı.

“Hiç şiddet olmadı”

Macit Bitargil’den boşanan Pelin Batu şunları söyledi:

“Biz altı yıldır birlikteyiz. Uyuşmazlıklar oldu ancak medyada olduğundan abartılı şeyler yer aldı. Şiddet hiç olmadı. Anlaşamıyorduk pek çok çift üzere. Çocuğumuz için daha uygun olacağını düşündük. Basında yazılanlar Macit’i çok rencide etti”

“Basında yer alan haberlerden rahatsız olduk”

Doktor Macit Bitargil ise “Gerçekten basında yer alan haberlerden ben ve ailem çok rahatsız olduk. Ben 25 yıldır şiddet görenleri, bıçakmış insanları tedavi etmeye adamış bir hekimim. Bu ithamlarla karşılaşmak bizi çok üzdü. Dost olarak ayrılıyoruz. Çocuğumuz için elimizden gelenin en düzgününü yapacağız.” dedi.

Çiftin boşanmasının akabinde Macit Bitargil’in kim olduğu da toplumsal medyada merak konusu oldu.

Macit Bitargil kimdir?

1980 doğumlu Macit Bitargil, aslen Hatay Antakyalıdır.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Kolu’ndan mezun olmuştur ve mezun olduktan sonra tabip olarak çalışmaya başlamıştır.

2017 yılında ise oyuncu, tarihçi ve şair eski milletvekili, emekli büyükelçi İnal Batu’nun kızı olan Pelin Batu ile İtalya Roma’da evlenmiştir.

Macit Bitargil, kalp damar cerrahı olarak misyonuna devam etmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.