Seçim heyecanı! Vatandaş 13 yıl sonra sandığa gitti

Çankırı’da, 8 yıl sonra tekrar belde statüsü kazanan Dodurga’da bugün seçim heyecanı yaşanıyor.  En son 2009’da belediye liderini seçen ilçe halkı, 13 yıl ortanın akabinde başkanlık seçimi için sandık başına gitti.

Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesi, nüfusu 2 binin altına niyet 2014 yılında köye dönüştürüldü. Dönüşüm sürecinde belediye tarafından açılan ve 1 Nisan 2022’de sonuçlanan davada, nüfusu 2 binin üzerinde olan Dodurga köyünün belde statüsünün korunmasına ve belediye başkanlığı için seçim yapılmasına yönelik karar verildi.

8 ADAY YARIŞIYOR

1411 seçmenin bulunan beldede bugün saat 08.00 itibariyle oy verme süreçleri başladı. Vatandaşlar oy pusulaları ile beldeye kurulan 6 sandıkta oylarını kullanıyor.

Seçimde AK Parti’den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Şerafettin Kaplan, Demokratik Sol Parti’den Namık Kaya, Yine Refah Partisi’nden Hakan Kuşcu, Saadet Partisi’nden İbrahim Çolak, Memleket Partisi’nden Osman Dede, Adalet Partisi’nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi’nden Kamil Erdoğdu olmak üzere 8 aday başkanlık için yarışıyor.

“KAYBETTİĞİMİZ PERİYOTTA BELEDİYENİN EHEMMİYETİNİ ANLADIK”

Ayrıca beldedeki Hamamönü, Kanarya ve Naltepe mahalleleri için de muhtar seçimi yapılıyor.

Beldede oy kullanan vatandaşlardan Hüseyin Karataş, heyecanlı olduklarını belirterek, “Bizim için çok âlâ bir şey. Birçok şeyden yararlanacağız belediye olarak. Daha evvel yararlanıyorduk, onları kaybettiğimiz devirde belediyenin ehemmiyetini anladık. Bu iş için çok uğraştık ve kazandık. Hepimize iyi olsun” dedi.

Leman Kahraman ise, “Çok hoş oldu. Heyecanlıyız, memnunuz. Çok sevindik. İyi olur inşallah” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.