Samsung için zor dönem! Akıllı telefon sevkiyatları düştü

Pandeminin piyasa etkileri azalıyor olabilir, ancak akıllı telefon üreticileri için işler hala düzelmişe benzemiyor. TheElec’in haberine göre, piyasadaki son durum Samsung’u bu yıl için üretim stratejisini yeniden değerlendirmeye zorladı.

Yayına göre, orijinal üretim hedefi 334 milyon akıllı telefondu. Samsung, 284 milyonunu kendi tesislerinde yapacak ve kalan 50 milyonu iş ortağı ODM’lerine bırakacaktı.

Samsung için zor dönem! Akıllı telefon sevkiyatları düştü

Plan 300 milyon adet sevk etmekti. Ancak şirketin bu rakamı 260 milyona indirdiği ortaya çıktı. Ekim ve Kasım için üretim hedefini 34 milyon adede indirdiği ve bu rakamın dönem için normalden çok daha az olduğu da bildirildi. Karşılaştırma yapmamız gerekirse Samsung, pandemi nedeniyle 2020’yi zayıf geçirmişti ve yıl boyunca 250 milyon akıllı telefon satabildi. 2020’de 300 milyon adet üretti ve 270 milyonunu sevk etti. Kaynaklar, bu yıl azaltılan hedefler için yükselen enflasyona, düşük tüketici talebine ve tedarik zinciri sorunlarına işaret ediyor.

Global anlamda dünyayı etkisi altına alan ve herkesi zor durumda bırakan enflasyon ve korona virüs sonrası başlayan çip kıtlığı gibi sorunların ne zaman çözüm bulacağı ise belli değil. Daha doğrusu çözüm gelip gelmeyeceği hakkında da net bit şey demek mümkün değil.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.