Sağanak sonrası can pazarı yaşandı

Meteorolojinin turuncu kodla ihtarda bulunduğu Osmaniye’de kuvvetli sağanak yağış tesirli oldu. Sağanak yağış kent genelinde hayatı olumsuz etkilerken bir sokak üzerinde bulunan konutlar de sular altında kaldı. Can pazarının yaşandığı olayda meskenini su basan bayan, çocuklarının son anda art bahçenin duvarından komşulara verdiğini söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu kodla ikazda bulunduğu kentler ortasında yer alan Osmaniye’de kuvvetli sağanak yağış tesirli oldu.

SULAR ALTINDA KALDI

Sağanakla birlikte kent genelinde bir konut ve iş yerini su basarken, Mevlana Mahallesi 1 numaralı sokak da yağıştan nasibini aldı. Ansızın bastıran kuvvetli yağışla birlikte kısa müddette sokak suyla dolarken, sokak üzerinde bulunan konutlar de sular altında aldı.

CAN PAZARI YAŞANDI

Evlerin önünde bulunan arabalarında sel suları içerisinde kaldığı olayda, su basan meskenlerin birisinde can pazarı yaşandı. Çocukları meskende bırakıp bakkala gittiği sırada meskenini su bastığını söyleyen bir bayan, içeriye girdiğinde çocukların sular altında kaldığını daha sonra konutunun art bahçesindeki duvarın üzerinden komşularına verdiğini söyledi.

Olaydan sonra Mevlana Mahallesi Muhtarı İsmail Coşkun ve mahalleli bir ortaya gelerek, suyun içerisinde kalan çocukları traktör yardımıyla bulundukları yerden inançlı alana taşıdılar. Eşyaların büsbütün su altında kaldığı konutlarda birtakım eşyaların su üzerinde yüzdüğü görüldü.

ALARMA GEÇİLDİ

Öte yandan kent genelinde yaşanılan aksiliklerin tahlile kavuşturulması ismine 112 Acil Komuta Merkezi başta olmak üzere, Osmaniye Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü, AFAD ile polis takımlarının alarma geçirildiği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.