Rektörlük ‘Odtufans’ için harekete geçti

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) bulunan öğrenciler, çıplak fotoğraflarının yer aldığı “odtufans” ismi verilen OnlyFans gibisi bir site oluşturdu. Bayan vücudunun politikleştirilmesine karşı yapıldığı belirtilen teşebbüs, kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturdu.

ODTÜ’lü kimi öğrenciler tarafından kurulduğu bildirilen sitede çıplak imajların sansürsüz hallerinin yayınlanacağına dair tabirler yer aldı. Bunun yanı sıra sitenin girişinde, bu teşebbüsün bayan vücudunun politikleştirilmesine karşı yapıldığı tabir edildi.

Söz konusu teşebbüse ODTÜ Rektörlüğünden sert reaksiyon geldi. Rektörlük, mevzuya ait hukuksal ve disiplin süreçlerinin başlatıldığını duyurdu.

Üniversite açıklamasında şu tabirlere yer verildi;

“ODTÜ’nün saygın ve başarılı pozisyonunu destekleyecek formda davranmak tüm ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları için temel bir görevdir. Bu bağlamda, üniversitemizin ismini ve kimliğini yansıtan ögeleri kullanarak ODTÜ imajına ziyan veren kelam konusu internet sitesi ile ilgili bireyler için disiplin süreçlerinin, idari ve tüzel süreçlerin vakit kaybedilmeden başlatıldığını ve mevzunun yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.