Psikolog Fazilet Seyitoğlu’dan Bırakın Çocuklarınız Sıkılsın kitabı

Kitap, ebeveynlerin ekran bağımlılığı konusunda bilgilenmesini sağlıyor, çocukların maruz kalabileceği tehlikeleri gösteriyor ve ekran bağımlılığı sorunu yaşayan çocuklara yardımcı olabileceğiniz ayrıntılara değiniyor.

İçinde yaşadığımız bu dijital çağda çocuklarımız ekran bağımlısı olmaya mahkûm mu? Şuurlu ve sağlıklı bir ömür sürebilmeleri için, çocuklara gerekli olan alışkanlıkları nasıl kazandırabiliriz?

Çocuklarınızın sağlıklı ve huzurlu bir çocukluk devri geçirebilmeleri için neler yapabilirsiniz? Çocukları ziyanlı içeriklerden nasıl koruyabiliriz? Çocukları ekran bağımlılığından müdafaanın ve kurtarmanın yolları nelerdir?


Çocuklarda can sıkıntısı

Günümüzde anne ve babalar, çocuklarının sıkılmalarına dayanamayıp onları can külfetinden ivedilikle kurtarmak hedefiyle aktivitelerden aktivitelere koşarken bazen de yorgun düşüp ellerine telefon, tablet ya da bilgisayar vererek bağımlı olmalarına vesile oluyorlar.

Kendini tanımayan bireyler

Böylelikle de yeni kuşak yaratıcılık, hayal gücü, kendilerini motive etme, duygusal olarak tatmin olma fırsatlarını kaçırarak bağımlı, düşünmeyen, üretemeyen, pasif, kendilerini tanıyamayan bireyler olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.


Sayfa: 232

Bırakın Çocuklarınız Sıkılsın

Siz ebeveynleri sıkılmanın faydaları ve çocuklarınızı ekran bağımlılığından korumak konusunda bilgilendiriyor.

Bu kitapla, dijital çağda çocuklarınızın sağlıklı ve huzurlu bir çocukluk devri geçirebilmeleri için neler yapabileceğinizi ve onları nasıl koruyabileceğinizi görebilir, ekran bağımlılığı üzerine kolay tahlil teklifleri bulabilirsiniz.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.