Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel’e hakaret eden Yeşim Salkım’a para cezası

Magazin programı sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel’e hakaret ettiği argümanıyla yargılanan müzikçi Yeşim Salkım, 5 bin 450 lira isimli para cezası ödeyecek.

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Yeşim Salkım ile şikayetçi Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in avukatı Emek Emre katıldı.

Duruşmada savunma yapan Yeşim Salkım, “Ben genelleme yapmıştım aslında. Kelam konusu görüntüdeki paylaşımı bütün magazin muhabirleri ve bunların başındaki müdürleri için söylemiştim. Sırf müştekilere yönelik yaptığım bir paylaşım değildi. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıyeten söylediğim söz latin kökenlidir. Bütün magazincilerin o denli olduğunu düşündüğüm için o kelimeyi kullandım. Bok sineği manasına gelen bir kelimedir” diye konuştu.

“İKİ TANE MÜDÜRE HANIM KILIKLILAR”

Şikayetçilerin avukatı Emek Emre, sanığın sözlerinin cezadan kurtulmaya yönelik olduğunu söyleyerek “Bilirkişi raporuna baktığımız vakit, görüntünün başında ‘İki tane müdüre hanım kılıklılar’ diyerek müvekkillerimizden bahsetmiştir. Bu durum herkes tarafından algılanabilir neticededir. Şikayetimiz devam etmektedir” dedi.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanık Yeşim Salkım’ın toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gülşen ve Müge’yi kastederek ‘satılıklara gelsin bok böcekleri’ formunda hakaret içerikli kelamları nedeniyle ‘zincirleme halde hakaret’ hatasından 3 ay 22 günden 4 yıl 4 aya kadar cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya karşı Yeşim Salkım genelleme yaptığını ve beraatini talep ettiğini söyledi. Şikayetçi avukatı Emek Emre ise mütalaa doğrultusunda Yeşim Salkım’ın cezalandırılmasını istedi.

5 BİN 450 LİRA PARA CEZASI

Mahkeme sanık Yeşim Salkım’a ‘hakaret’ hatasından 109 gün karşılığında 5 bin 450 lira isimli para cezasına hükmetti.

Mahkeme, kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına yer olmadığına da karar verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.