Meteoroloji’den sıcaklık uyarısı: Mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülkenin kuzey, iç ve doğu kısımlarının modüllü ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı, Akdeniz’in Toroslar kısmı, Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Konya, Karaman, Niğde, Ardahan ve Kars etrafları, Edirne’nin kuzeyi, Bursa’nın güneyi, Eskişehir’in batısı ile Van’ın doğusunun mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyretmekte olan hava sıcaklıklarının, öteki yerlerde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın, ülkenin batı bölümlerinde kuzeyli, doğusunda evvelce kuzeyli, vakitle güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği kestirim ediliyor.

MARMARA: Modüllü ve az bulutlu, güney ve batı bölümlerinin yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Kırklareli ve Balıkesir etrafları ile Edirne’nin kuzey, Bursa’nın güney etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

EGE: Modüllü ve az bulutlu, vakitle kuzey bölümlerinin yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Kütahya etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

AKDENİZ: Kesimli ve az bulutlu, iç bölümlerinin yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Toroslar Mevkii’nin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

İÇ ANADOLU: Modüllü ve az bulutlu, vakitle yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Konya, Karaman ve Niğde etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

BATI KARADENİZ: Kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Modüllü ve az bulutlu, vakitle yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kısımlarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Kesimli ve az bulutlu, vakitle yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısı, Ardahan ve Kars etrafları ile Van’ın doğu ilçelerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve batısının yer yer modüllü bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.