Memleketler arası İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Wushu’da Türkiye Derecesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Wushu Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Wushu Taolu Küçükler Türkiye Şampiyonası Karşılaşmaları kapsamında, Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi içerisindeki Memleketler arası Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Türkiye 2’nciliği, 3’üncülüğü ve birinci 5’e iki isim daha yazdırarak 4 başka derece aldı.

Hatay’da bulunan Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi içerisindeki Milletlerarası Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Wushu Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Wushu Taolu Küçükler Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Karşılaşmaların sonucuna nazaran Memleketler arası Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 4 farklı Türkiye derecesi aldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda atletin mindere çıktığı karşılaşmalarda, Milletlerarası Ebu Ubeyde Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Saad Saied Eisa, Erkek Daoshu kategorisinde Türkiye 2’ncisi, Hasan Hac Derviş ise Türkiye 3’üncüsü oldu.

Yeniden okulun öğrencilerinden Amr Eltebban ve Ahmed Yusuf Dinçer ise karşılaşmalardaki performanslarıyla Türkiye sıralamasında birinci 5’e girdi.

Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi Müdürü Hamza Dinçer, yaptığı açıklamada, öğrencilere yönelik olarak uygulanan bütünsel eğitim modelinin birçok alanda olduğu üzere spor kategorisinde de olumlu sonuçlar getirdiğini söz etti.

Dinçer, karşılaşmalarda derece alan öğrencileri tebrik ederek, şöyle konuştu:

‘‘İHH İnsani Yardım Vakfı bünyesinde 2017 yılında kurulan Reyhanlı Eğitim Kampüsü’müzde, öğrencilerimiz için birçok eğitim programı uyguluyoruz. Fizikî ve zihinsel gelişim için çok kıymetli olan spor alanında da eğitim vererek öğrencilerimizin kendi yeteneklerine nazaran bir branşa yönelmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda Wushu Taolu Küçükler Türkiye Şampiyonası’na katılan öğrencilerimizden 4’ü değerli dereceler aldı. Kendilerini tebrik ederek, bu muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz.’’ dedi.

Karşılaşmalarda Türkiye 2’ncisi olan Saad Saied Eisa, aldığı muvaffakiyetten dolayı çok memnun olduğunu belirterek, ‘‘Almış olduğum bu derece nedeniyle tüm öğretmenlerime ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Onlar bana güvendiler ve daima takviye oldular.’’ diye konuştu.

Türkiye 3’üncülüğü alan Hasan Hac Derviş ise almış olduğu madalyayı, öğretmen ve arkadaşlarına armağan ettiğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.