Lavrov: Polonya, Ukrayna topraklarına yerleşmeye başladı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna ordusu saflarında savaşan İngiliz ve Fas vatandaşlarına idam cezası verilmesine ait olarak, “Şu an bu süreçler Donetsk Halk Cumhuriyeti maddelerine nazaran ilerletiliyor” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Polonya’nın Ukrayna topraklarına yerleşmeye başladığını savundu.

Sputnik Türkçe’nin aktardığı habere nazaran Lavrov, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i Nazi önder Adolf Hitler’e benzeten Polonyalı siyasetçilerle ilgili “Onlara tarih öğrenmelerini ve Polonya tarihinin temelini oluşturan olayları okumalarını tavsiye ederim” dedi.

Lavrov, Ukrayna ordusu yanında savaşan İngiliz ve Fas vatandaşlarına Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) yargısı tarafından idam cezası verilmesine ait olarak da “Şu an bu süreçler DHC maddelerine nazaran ilerletiliyor, çünkü kelam konusu olan cürümler DHC topraklarında işlenmiştir” diye konuştu. Rus bakan, “Geri kalan her şey spekülasyondur. DHC’nin mahkeme ve hukuk sisteminin işleyişine karışmanın hakikat olduğunu düşünmüyorum” sözlerini kullandı.

Rusya’nın desteklediği ayrılıkçıların denetimindeki Donetsk, milletlerarası alanda Ukrayna’nın bir kesimi olarak kabul ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.