Kraliçe Elizabeth’in Platin Jübile’ye özel animasyon görüntüsü gündeme oturdu

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahttaki 70. yılını kutlamak gayesiyle düzenlenen Platin Jübile aktiflikleri başladı. Kraliçenin, İngiliz çocuk edebiyatındaki kurgusal bir karakter olan Paddington Bear’la çektiği görüntü ise süratle tanınan oldu.

96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’in tahttaki 70. yılı onuruna düzenlenen Platin Jübile etkinliklerinde son güne girilirken kutlamalar da tüm süratiyle ve coşkusuyla devam ediyor.

Birçok farklı ünlünün sahne aldığı, görkemli gösterilerin yer aldığı ve 22.000 kişinin alandan, milyonlarca kişinin de ekran karşısından takip ettiği Platin Jübile kutlamalarında, Kraliçe Elizabeth’in yer aldığı bir görüntü çabucak popülerleşti.

Daily Mail’in haberine nazaran görüntüde, Londra’daki Buckingham Sarayı’nda çocuk edebiyatındaki kurgusal bir karakter olan Paddington Bear ile çay saati hazırlığında olduğu görülen Kraliçe II. Elizabeth yer alıyor.

ACİL DURUMLAR İÇİN SANDVİÇ

BBC’de yayınlanan görüntü, Paddington Bear’ın ortalığı dağıtarak çay saatini mahvetmesini ve sonrasında şapkasından “acil durumlar için” sandviç çıkarmasını anlatıyor. Kraliçe Elizabeth’in de çantasından sandviç çıkararak “aynı yöntemi” uyguladığını göstermesi komik anlara sebep oluyor.

Bunun akabinde vazifelinin, kraliçeye, Platin Jübile partisinin başlayabileceğini haber vermesiyle, ikili, “We Will Rock You” müziğinin giriş kısmını çay kaşıkları ve fincanlarıyla çalmaya başlıyorlar.

Paddington Bear’ın Kraliçe’yi 70 yıllık saltanatından ötürü kutlayıp “Mutlu Jübileler Hanımefendi. Teşekkür ederim. Her şey için…” demesi de görüntüdeki duygusal anlardan birini oluşturuyor.

Saray tarafından yapılan açıklamada, “Majesteleri mizah anlayışıyla tanınır, bu yüzden bu geceki skeçte yer almaya karar vermesi sürpriz olmamalı.”

“Kraliçe konsere şahsen katılmasa da, insanların konserin kendisi için ne kadar kıymetli olduğunu anlaması ve izleyen herkesin olağanüstü vakit geçirmesi için çok hevesliydi” denildi.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.