Kızılcık Şerbeti dizisinin oyuncusu Murat Tavlı, Bitlis 2. Kitap Fuarı’nda

Kızılcık Şerbeti dizisinin oyuncularından Murat Tavlı,  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından düzenlenen 2. Bitlis Kitap Fuarı’nda yetimhane anılarını anlattı.

BETAV Bitlis 2. Kitap Fuarı’na konuşmacı olarak katılan oyuncu Murat Tavlı, konservatuvar öğrencisi olduğu dönemde yetimhanedeki çocuklara tiyatro öğretmenliği yapma fırsatı bulduğunu anlattı. Tavlı, “Yetimhanedeki çocuklarla sahneye çıkmak, oyunları ezberlemek, tiyatroyu sevdirmek ve bir aile olmak harika bir deneyimdi. Ne yazık ki çalıştığım yetimhanenin müdürü değiştikten sonra çalışmalarımıza devam edemedik” dedi. Tavlı, yetimhanedeki günlerinin üzerinde bıraktığı etkiyle “Kuytu” kitabını kaleme aldığını aktardı.

Tavlı, yetimhane ortamında çocuklara verilen en büyük kötülüğün, onlara çikolata ve oyuncaklar verip bir daha ziyaret etmemek olduğunu belirterek bu şekilde terk edilen çocukların, daha önce yaşadıkları terk edilme duygusunu tekrar deneyimlemelerine sebep olduğunu vurguladı. Tavlı, ziyaretçiler üzerinde derin bir etki bıraktı.

Hatay’dan fuarda çocuk oyunu sergilemek için gelen tiyatrocu Hasan Özgün’ün, 4000 yıllık bir gelenek olan “Evvel Temmuz Festivali”nin bu yıl “Gitmiyoruz, buradayız” mottosuyla gerçekleştirileceğini anlatması üzerine Murat Tavlı, festivale destek vereceğini açıkladı. Seyircilerden yoğun alkış alan ve sevgi seliyle karşılanan Tavlı, kitaplarını imzaladı ve sevenleriyle fotoğraf çektirdi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx