Kırkpınar’da büyük sürprizler! Gözyaşlarına boğuldu

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 3. tıp başpehlivanlık karşılaşmalarında favori isimler kaybederek er meydanına veda etti. Orhan Okulu, kaybettiği çaba sonrası gözyaşlarına boğuldu.

Edirne’de düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz ve finalisti İsmail Koç’un 2. cinste turnuvadan elenmesinin akabinde 3. cinste da sürprizler yaşandı.

Ali Gürbüz’ü eleyen Mehmet Yeşil Yeşil, Ertuğrul Dağdeviren’e altın puanla kaybederken, Orhan Okulu ise Cengizhan Şimşek’e kaybetti. Favorilerin tek tek elendiği karşılaşmaları sonunda finale kalan isimler iddiaların dışına çıktı.

OKULU GÖZYAŞLARINA PÜRÜZ OLAMADI

Kırkpınar’da 2014 ve 2017 yıllarında şampiyon olan Orhan Okulu’nun rakibi Cengizhan Şimşek’e kaybetmesinin akabinde yaşadığı keder ise dikkat çekti. Yere yığılan ve gözyaşlarına mahzur olamayan Okulu’yu antrenörleri teselli etti.

Bugün gerçekleştirilen güreşlerin akabinde çeyrek finale çıkan başpehlivanlar şu biçimde:

“Serhat Gökmen, Hüseyin Gümüşalan, Ertuğrul Dağdeviren, Cengizhan Şimşek, Fatih Atlı, Mustafa Taş, Tanju Gemici ve İsmail Balaban.”

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri yarın çeyrek final, yarı final ve sonrasında yapılacak final uğraşının akabinde sona erecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.