Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 28 Şubat helalleşmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Balyoz mağduru Deniz Kutluk’u ziyaret ettikten sonra bugün de 28 Şubat sürecinde öğretmenlikten atılan Sultan Kara’yı ziyaret etti.
Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Sultan Kara’nın evinde kahvaltı yapan Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası açıklama yaptı.
Kemal Kılıçdaroğlu, “Devletin yapılan bu haksızlıklar dolayısıyla, haksızlığa uğrayanlarla helalleşmesi lazım. Sıradan bir hata değil, insanların hayatlarıyla oynuyorsunuz, gelecekleriyle oynuyorsunuz. Bunun telafi edilmesi lazım. Bunun için de bizim, toplumun, medyanın herkesin öncülük etmesi lazım. Geçmişte yaşananların tekrarlanmaması için hepimizin bir şekliyle mücadele etmesi gerekiyor. Bu meseleyi sistematik bir yolla çözmememiz gerekiyor.Öğretmenimiz 28 Şubat mağduru bir öğretmen… 16 ay öğretmenlik yapabilmiş sadece. 7 müfettişin kendisini nasıl sorguladığını, görevine son verildiğini, sınıftan ayrılırken çocuklara durumu hissettirmemek için özel çaba harcadığını hissettirdi. ” dedi.

SULTAN KARA KİM

Sultan Kara 1997 yılında kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ihraç edilmişti. Daha sonra Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Sultan Kara Memur-Sen’e bağlı Bem Bir-Sen’de uzun yıllar genel koordinatörlük yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.