Kayıp olarak aranan gencin gömülü cesedi bulundu

Aksaray’da ailesinin ihbarıyla dün öğlenden beri kayıp olarak aranan gencin husumetlisi tarafından öldürülerek gömüldüğü ortaya çıktı.

Olay, Aksaray’ın Ortaköy ilçesine bağlı Bozkır köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, dün öğlen saatlerinde Ortaköy ilçesinde bulunan konutundan ayrılan Murathan Bilgiç’ten bir daha haber alınamadı. Alacak verecek problemi nedeniyle husumetlisi olan gencin hayatından tasa duyan ailesi durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirerek, Ortaköy İlçe Jandarma Komutanlığına kayıp müracaatında bulundu. Gece saatlerine kadar kendisinden haber alınamayan genç için Ortaköy Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde arama çalışmaları başlatıldı. İlçe ve etraf köyleri adeta abluka altına alan Jandarma ve Vilayet Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü grupları geniş çaplı araştırma yaptı.

Sabah erken saatlerinde Murahtan Bilgiç’in ailesinin şüphelendiği husumetlisi olan 24 yaşındaki S.A. Ortaköy Cumhuriyet Savcılığına teslim olarak Bilgiç’i öldürdüğünü söyledi.

Gözaltına alınan S.A. tabirinde, Bilgiç’i tabanca ile öldürdükten sonra Bozkır köyünde çalıştığı ağılın etrafında toprağa gömdüğünü anlattı. Katil zanlısının sözünün akabinde harekete geçen Jandarma ve AFAD takımları tarafından gencin cansız vücudu gömüldüğü yerden çıkarıldı. Olay yerindeki incelemelerin akabinde gencin cansız vücudu otopsi yapılmak üzere Ortaköy İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ortaköy Savcılığındaki sözünün akabinde ise katil zanlısı S.A. gözaltına alındı.

Jandarma takımları olay yerine basın mensuplarını almazken, olay silahı ve birtakım kanıtlar hala aranıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.