İstek Çalımbay: Gayemiz Avrupa ve ligi düzgün yerde bitirmek

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay yeni dönem beklentileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni dönem hazırlıklarına Bolu Gerede’de başlayan Demir Küme Sivasspor’da birinci idman öncesi açıklamalarda bulunan teknik yönetici İstek Çalımbay, geçen dönemin kadro için yorucu geçtiğini belirterek, “Çok ağır bir halde geçti dönem. Dönemi birinci biz başladık. En son tekrar bırakan biz olduk. Çok ağır ancak memnun bir dönem geçti” diye konuştu.

Rıza Çalımbay, dönem öncesi en büyük gayelerinin Türkiye Kupası olduğunu ve bunu da gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Sivas için çok kıymetliydi. Tarihimizde hiç final oynamamış, hiç kupa almamıştık. Çok uygun oyun oynadık. Taraftarımızın da takviyesiyle final maçını kazandık ve şampiyon olduk” dedi.

“ALTYAPIDAN ÇOK YETENEKLİ 12 OYUNCU ALDIK”

Yeni bir dönemin başladığını söz eden Çalımbay, “Giden arkadaşlarımız var. Gidenlerin yerine kesinlikle almamız gerekenler var. Tek fikrimiz onların bir an evvel alınması. Bir an evvel o arkadaşlarımızla bir arada çalışmamız gerekli” tabirlerini kullandı.

Rıza Çalımbay, Bolu kampına geniş bir takım ile geldiklerini belirterek şunları söyledi:

“Altyapıdan çok yetenekli 12 oyuncu aldık. Onlardan da yararlanacağız. Geçen dönemi hoş biçimde tamamladık. 3 yıldır Avrupa kupalarına katılıyoruz. Önümüzdeki dönem da en büyük gayemiz Avrupa kupaları ve ligi çok âlâ bir yerde bitirmek. Onun için kampı kusursuz halde bitirmemiz gerekiyor. Burada çok hoş bir yerde çalışıyoruz. Bunu yeterli bir biçimde değerlendireceğiz. Ayın 16’sında da Avusturya’ya gideceğiz. Oraya yalnızca maç için gideceğiz. Geldiğimiz vakit da Muhteşem Kupa’yı oynayacağız. Ondan sonra ligimiz ve Avrupa kupalarında play-off oynayacağız. Play-off’tan geçmek istiyorsak kesinlikle eksik olan yerlerimizi doldurmamız gerekiyor. Onlara idaremiz çaba ediyor. Onları alırsak o vakit hiçbir düşüncemiz olmadan play-off’u geçip Türkiye’nin gereksinimi olan puanı almak için elimizden gelen çabası göstereceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.