Ghostbusters 5 resmi olarak duyuruldu

Ghostbusters markası, 1984 senesinde gösterime giren ve dünyaca üne kavuşan Ghostbusters filmiyle başlamış oldu. Ivan Reitman’ın yönettiği, Bill Murray, Harold Ramis, Dan Aykroyd ve Ernie Hudson’ın başrollerini canlandırdığı film, dört adamın New York halkına hayaletlerden kurtulmak üzere yardımcı olduğu bir iş kurmalarını konu almaktadır.

Ghostbusters 5 resmi olarak duyuruldu

Film, 1989’da vizyona giren devam filmiyle de birlikte büyük bir marka haline geldi. Sinema yapımları dışında iki adet animasyon dizisi, türlü oyuncaklar, video oyunları ve çizgi romanlarla değerine değer katan marka, 2016 senesine kadar oldukça sessizdi.

Ghostbusters küllerinden doğuyor

Sony, Finn Wolfhard ve Mckenna Grace’i Ramis’in karakteri olan Egon Spengler’ın torunları olarak gösterdiği Ghostbusters: Afterlife filmi ile seriyi yeniden canlandırmaya çalıştı. 2016 senesinde çıkan Ghostbusters filminden 30 milyon dolar daha az gişe geliri elde etmesine rağmen, film kendisi için ayrılan bütçenin oldukça üzerine çıktığı için başarılı olarak anılmakta.

Şimdiyse seriye yeni bir film daha ekleniyor. CinemaCon’da Sony’nin panelinde Ghostbusters 5 duyuldu ancak bunun dışında başka bir bilgi verilmedi. İlerleyen dönemde gelecek haberlerle yönetmen ve oyuncu kadrosu belli olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.