FETÖ’nün şer yuvalarından binlerce öğrenciyi kurtardı

FETÖ yüz binlerce öğrenciyi eğitim yalanı ile kandırdı. Avrupa, ABD, Afrika, Asya ve Balkanlar’da eğitim kisvesi altında şer yuvaları kurdu.

Türkiye ise FETÖ’nün bu planına karşı Maarif Vakfını devreye soktu. Faal biçimde sürdürülen çaba başarılı sonuçlar verdi.

OKULLAR FETÖ’DEN TEMİZLENDİ

Maarif Vakfı, onlarca ülkede binlerce genci örgütün elinden kurtardı.

Türkiye Maarif Vakfı Lideri Prof. Dr. Birol Akgün, “FETÖ iltisaklı okullar konusunda Türkiye’nin uyarısı üzerine pek çok devlet faal önlemler aldı. Bunların içerisinde kapatanlar var, devletleştirenler var. Bir kısmı da direkt Türkiye Maarif Vakfı’na devretti” dedi.

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Prof. Dr. Birol Akgün, 20 ülkenin FETÖ okullarını büsbütün Türkiye’ye devrettiğini söyledi. Birçok ülke ile temasların sürdüğünü kaydetti.

49 ÜLKEDE 428 OKUL AÇILDI

Akgün, “Türkiye Maarif Vakfı, halihazırda 49 ülkede 428 okul ve 50 bin öğrencisiyle milletlerarası bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam ediyor. Bu 49 ülkenin 20’sindeki okullar FETÖ okulu olup da Maarif Vakfına devredilen okullar. 428 okulun da 234’ü FETÖ iltisaklı olup da bize devredilen okullar” kelamlarıyla örgütün elinden alınan okulları açıkladı.

Afrika ülkelerinden birçoklarında Ankara’nın daveti süratli karşılık buldu. Somali’de birinci mezunlar verildi. Balkanlarda yeni okullar hizmete girdi. Arnavutluk’ta bu muvaffakiyet, bir üniversite açılarak taçlandırıldı. Avrupa ve ABD’de ise farklı bir strateji izlendi.

3 BİN MEZUN TÜRKİYE’DE!

Maarif Vakfı, Türkiye’de üniversite okumak isteyen öğrencilere de ışık tutuyor. Bu okullardan mezun olan 3 bin öğrenci tahsillerine Türkiye’de devam ediyor.

Türkiye Maarif Vakfı, dünya çapında bir kurum olma yolunda ilerliyor. 2023 amacı ise BM üyesi ülkelerin en az yarısında Türkiye Maarif Vakfı okulu açmak.

KAYNAK: TRT HABER

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.