Emre Belözoğlu’ndan flaş açıklamalar! “Temmuz’un cefasını biz çektik”

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, NTV’de Emek Ege’nin sunduğu Kırılma Anı programına konuk oldu.

Belözoğlu, 3 Temmuz sürecinden Aziz Yıldırım ile ortalarında geçen olaylara kadar birçok bahiste kıymetli açıklamalarda bulundu.

Genç teknik adamın açıklamaları şu halde:

“3 Temmuz’da büyük bir şok yaşadık”

“3 Temmuz’da büyük bir şok yaşadık. Sabah kalktık, televizyonda haberler, altyazılar, kırmızı kırmızı son dakikalar. Aziz Yıldırım ve yönetici büyüklerimizi görüyoruz. Sahiden sıkıntı bir süreçti.”

Volkan Demirel sözleri

“Volkan farklı bir karakterdir. Volkan’da geri adım olmaz. Hengame edeceksen de orada olur (gülerek). Volkan ile tartışmalarımız da olmuştur, içinden geldiği üzere davranıyor. Beni de Volkan’ı da Fenerbahçe taraftarları bir yere koydu. Annemin ismi Fatma, babamın Mehmet. Onların isimlerinden kuşku etmediğim gibi Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda leke yok. Ben alandaydım. Yaşananları bizden daha yeterli bilecek kimse yoktu. Süreç çok makus ilerledi. Türkiye güç günler yaşadı. Problemli bir süreçti. Annemin oğlu Emre olarak ne kadar eminsem Fenerbahçe bir o kadar tertemizdir.”

“Temmuz’un cefasını biz çektik”

“Temmuz’un cefasını biz çektik. Çok şükür herkes sefasını konuşuyor. Bu hususlarla gündeme gelmek istemiyorum fakat… Ülkemizde kimi beşerler o devrin içindeki insanların hafızalarıyla dalga geçecek kadar rahat davranıyor. Ben bundan rahatsızım. Aykut Kocaman, Volkan Demirel ve grup arkadaşlarımızın yaşadığını kimse yaşamadı. Çok şükür ülke bir rahata erdi. O süreçte olanlar yokmuş üzere davranılıyor. Bundan rahatsızım. Allah’a çok şükür cefasını bizler yaşadık bu süreçte.”

“Hiç kolay değildi ayakta durabilmek”

“Fenerbahçe ceza aldı, Şampiyonlar Ligi’ne gidemeyecek, küme düşecek dediler. Büyük bir yıkım vardı. Bizi kulübe çağırdılar. Çeşme’den 1-2 arkadaşımla dönüyoruz. Geriden, daha evvel 3. günde “Şikeciler” diye bağırdılar. Ben de çok sakin bir insan değilim. Bu türlü tartışmalar yaşadık. Koskoca bir topluluğun hak etmediği, sonrasında hakkın yerini bulduğu bir süreç oldu. Hiç kolay değildi ayakta durabilmek. Grubun gücü de azalmıştı. Son ana kadar Kocaman ile oynadık.”

“Çok büyük futbolcularla oynadım”

“Çok büyük futbolcularla oynadım. O kadar güzel oyuncularla oynadım ki. Fenerbahçe ve Galatasaray ‘da o kadar çok isimlerle oynadım ki… Bir tane oyuncuya indirgeyemem bunu. 2013-14 takımı çok âlâ bir takımdı. 2010-11 çok dertlerin olduğu bir devrin takımıydı. Malatya’ya elendik, Antalya’ya gittik. Üst üste maçlar kazandık. 2013-14 takımı olgunlaşmış, ligi bilen bir ekipti. 2013-14, Türkiye Ligi’ne daha uygun bir ekipti.”

Aykut Kocaman’la unutamadığı an

“Aykut Kocaman ile karşılıklı ağlayarak anlaştık. Aykut Kocaman’ın ağladığını gördünüz mü? O anı hatırlıyorum. Onun ağladığını görünce ben de ağlamıştım. Çok bedelli bir adamdır. Her vakit gönlümde farklı bir yeri olacaktır.”

“Kaybettiğim her maçı tekrar oynamak isterim”

“Hangi maçı tekrar oynamak isterim? Bursa maçı, iki Galatasaray maçı var. Çok maç var. Kaybettiğim her maçı tekrar oynamak isterim.”

“Fenerbahçe’de içeriyi âlâ biliyorum”

“Fenerbahçe’de içeriyi yeterli biliyorum. Genlerini, gücünü çok âlâ biliyorum. Bir kitap daha okumama gerek yok bunla ilgili. Ne yazık ki sabırsızlık sorunu var. Çabucak başarıyı elde etme isteği var.”

Fenerbahçe’den ayrılma sürecini anlattı

“2015’te birinci ayrılma sürecim vardı. 2015’te değerli oyuncuların gönderilmesi yanılgıydı. Bir kulübün bir hafızası olmalıdır. Teknik adam ve sportif yönetici üzerinden gideceksiniz. Göksel Gümüşdağ oradaydı. Fenerbahçe’de 34 yaşındaydım. Çok da güzel bir dönem geçirmiştim. 20 gole direkt katkı vermiştim. Tahminen de güzeli böyleydi. Ben çok üzülmüştüm. Beklemiyordum açıkçası. Yaşandı. Sonrasında futbolu bırakma kararı aldım ben aslında. Sonra bir gün, yattım, kalktım. Bir daha uyudum. 3 gün bu türlü devam etti. Sonra tam kapıdan çıkarken nereye gidiyorsun dedi eşim. Ben galiba bırakamayacağım futbolu dedim.”

“Ben gönderildiğimi televizyondan öğrendim”

“Değersiz olduğumu hiç hissetmedim. Terraneo’nun televizyonda bir şeyler söyledi. Televizyonda İtalyanca ağır sözler kullandı, tercüman yumuşatarak konuştu. Gönderildiğimi söylediği bir konuşma yaptı. Aziz Yıldırım, ‘Bir tek sen kalacaksın. Arkadaşların gidecek’ demişti. Ben de ‘Keşke mektupla göndermeseydiniz’ dedim. Ben gönderildiğimi televizyondan öğrendim. Şu an gülüyorum lakin acı bir durumda.”

“Aziz Yıldırım beni odasından kovdu”

“Aziz lider içinden geldiği üzere davranan bazen oturduğumuzda onunla bana kızdığı vakitler da oldu. O da olduğu üzeredir. Fenerbahçe için çok kasvetler çekmiş. Tarihi süreci yaşamış, ne yazık ki en büyük badiresi çekmiş. Fenerbahçeli duruşuyla bu ülkenin kıymetlerine bağlı duruşuyla tüm Fenerbahçelilerin gönlünde taht kurmuş bir insandır. Benim için de bir ağabeydir. Kolay bir insan değildir lakin onunla vakit geçirdiğinizde onu çok seversiniz. Oyuncu-başkan alakamız de her vakit âlâ olmuştu. Beni birkaç sefer odasından kovsa da daima âlâ anılarla kendisini hatırlıyorum. Benim için Aziz lider her vakit farklı bir bedeldi.”

“Bir maçta hakemle tartışmıştım. O maçın akabinde beni odasına çağırmıştı. Bana sonlanmış ve odasından kovmuştu. Aklımda kalan anılardan bir tanesi yalnızca.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.