Emekliye dev promosyon Erdoğan’ın masasında

Özel bankalar, emeklilere promosyon verme yarışına girdi.

Vatandaş maaş taşıma şartıyla 8 bin TL’ye kadar promosyon veren bankaların kapısında kuyruklar oluşturdu.

Özel bankaların aksine emekliye 750 liralık bir promosyon ödemesini devam ettiren kamu bankalarının da bu yarışa dahil olacağı belirtildi.

Bugüne kadar emekli maaş promosyon yarışına girmeyen kamu bankalarının aslında 15 bin lira vereceği ancak bunun için hükümetin erken seçim kararı beklendiği iddia edildi.

Paramedya.com‘a bilgi veren üst düzey bir bankacı, kamu bankalarının açıklama için hükümetin erken seçim kararını beklediğini söyledi.

Üst düzey bankacı, “Kamu bankaları aslında daha Akbank’ın kampanyayı başlatmasından hemen sonra çalışma başlattı. Ancak bu promosyon için bekletildi. Bu süre içerisinde kamu bankalarından on binlerce emekli özel bankalara maaşlarını transfer etti.” dedi.

Hükümetin son dönemde erken seçim yatırımı yaptığını da dikkat çeken bankacı şunları söyledi:

“İcradaki borçların sıfırlanması, doğalgaz yardımı, kırtasiye yardımı, KGF bunlar hep erken seçim hazırlığı. Ancak hükümetin en büyük hazırlığı emekli maaş zammı ile birlikte yine bu kesime verilecek promosyon ödülü. Bu rakam daha ilk hafta 15 bin lira olarak belirlendi. Şu an Cumhurbaşkanı’nın masasında. Kamu bankalarının promosyon müjdesi bizzat Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak. 15 bin liralık rakam daha da yukarı çekilebilir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.