Doğu Perinçek: İnsanların geçmişlerini kurcalayıp durmayın

Vatan Partisi önderi Doğu Perinçek, tv100 ekranlarında yayınlanan Taksim Meydanı programına konuk olarak bağlandı.

Burada yaptığı açıklamalarında insanların geçmişlerinin kurcalanması yerine, bugününe bakarak kıymetlendirilmesi gerektiğini belirten Perinçek, geçmişte yanılgı yapanların ders aldıklarını söyledi.

“Eğer Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye karşı duruşlarını görürsem güvenirim”

“İnsanlara kuşkuyla bakarsanız ne Hz. Muhammed üzere bir muvaffakiyet kazanırsınız ne de Atatürk üzere bir muvaffakiyet kazanırsınız” diyen Perinçek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Onun için ben sizlere de güveniyorum, burada tartıştığım beşerler da var. Şayet Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye karşı duruşlarını görürsem, onun hepsine güvenirim geçmişleri de unuturum.


“Hatta 15 Temmuz’da bildiri yayınlar ‘FETÖ’yle mücadeleyim’ derse kefil olurum”

Hatta 15-16 Temmuz gecesi diyelim, bir kurumları vardı ‘Yurtta Sulh Konseyi’. O bildirileri yayınlayanları bile ‘Bugün ben FETÖ’yle mücade ediyorum’ diyorsa ne hoş onları tebrik ederiz ve onlara kefil olurum.

“İnsanların geçmişlerini kurcalamayın”

Öte yandan Perinçek’in yaptığı açıklamalar, akıllara terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’dan aldığı çiçek fotoğrafını getirdi.

Perinçek, her tartışmada karşısına çıkartılan çiçek verme olayıyla ilgili duyduğu rahatsızlığı, katıldığı kimi televizyon programlarında lisana getirmişti.

 

 


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.