Çöpe atmak istediği yünlerin ortasından servet çıktı

Gülcan A. isimli yurttaş, 1 Ağustos’ta annesinden kalma yünleri kabartılması için yorgancıya verdi. Gülcan A., dükkanı oğlu Bayram Akgün (38) ile birlikte işleten Nazlı Akgün’e (61) annesinden kalan yünleri çöpe atmaktan son anda vazgeçtiğini, koyun yünlerini kabarttıktan sonra yastık yapmak istediklerini anlattı.

Annesine işlerinde yardım eden Nazlı Akgün’ün kızı Gülter Akyol (40) ise geçen gün koyun yünlerini kabartmaya koyuldu. Süreç sırasında kırmızı kese içerisinde çok sayıda altın bulan Akyol, durumu çabucak annesi ve ağabeyine haber verdi. Dükkan sahipleri, 116 bin lira kıymetindeki 17 adet kulplu reşat altını gördüklerinde şok oldu. Altınların bulunmasıyla müşteriye ileti atan Bayram Akgün ve ailesi, altınları Gülcan A.’ya teslim etti.

“İÇİNDEN HAZİNE ÇIKTI”

Olayı anlatan Nazlı Akgün, “Müşteri, bohçayı atmaya kıyamadığını söyledi. Bohça annesinden kalmış. Bohça teslim edildikten 10 gün sonra kızım yardıma geldiğinde yünleri kabartmaya başladı ve kırmızı keseyi buldu. Çabucak üst çıkıp ‘Anne bu yün kimin? İçinden hazine çıktı’ dedi. Müşteriyi aradık. Oğlunu yollayıp altınları aldı. Hem altınları hem de yünlerini teslim ettik” dedi.

Bayram Akgün ise, “Altınları ablam buldu. Çabucak tezgaha altınları döktük. 17 adet altın bulduk. Müşteriye kese ve altını fotoğraflı bildiriyle ilettik. Kendisi bize teşekkür etti” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.