‘Çocuğum aç mı, tok mu, ne yaşıyor bilmiyorum’

Fethiye’de yaşayan Olga Top, velayeti kendisinde olan 8 yaşındaki kızı Victoria Öztürk’ün, babası tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle hata duyurunda bulundu. Top, “Bütün günüm çocuğumu düşünmekle geçiyor. Aç mı, tok mu, ne yaşıyor, bilmiyorum” dedi.

Rus asıllı Olga Top (30) (Vetoshkina) ve Mustafa Öztürk (38), internette tanışıp arkadaş oldu. Olga, 2012 yılında Rusya’dan Türkiye’ye, Öztürk’ün yaşadığı Mersin’e geldi. Çift, 2016’ya kadar burada birlikte yaşadı.

2013’te çiftin ‘Victoria’ isminde kızı dünyaya geldi. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayrılan çiftin çocuklarının velayeti için açılan davada Mersin 6’ncı Aile Mahkemesi, 2018’de velayeti anneye verdi. Mahkeme, Öztürk’e de belirlenen aralıklarla çocuğunu görme hakkı tanıdı. Bu müddette Olga yine evlenirken, kızı Victoria da onunla yaşamaya devam etti.

Mustafa Öztürk, geçen Haziran ayının sonunda 1 ay müddetle çocuğunu görme hakkını kullanmak için Olga Top’un yaşadığı Muğla’ya gelip kızını aldı. Lakin teze nazaran, 1 aylık mühlet geçmesine karşın Öztürk, Victoria’yı geri getirmedi. Olga Top, çocuğunu almak için eşiyle Mersin’e gitti. Öztürk’ün çocuğu Olga’dan kaçırdığı argümanıyla aile, avukatları aracılığıyla savcılığa giderek hata duyurusunda bulundu.

‘TEK ARZUM ÇOCUĞUMA KAVUŞMAK’

Çocuğundan haber alamadığını, çok endişelendiğini söyleyen Olga Top, “Çocuğumu düşünmediğim tek bir vakit bile yok. Gözlerime uyku girmiyor. Daima ‘Acaba ne yapıyor?’ diye düşünüyorum. Aç mı tok mu, ne yapıyor, bilmiyorum. Beni, çocuğumu vermemek için iftira atmakla tehdit etti. Ben 3 çocuk annesiyim. Kendi kalbimin altında taşıdığım çocuğumun kötülüğünü ister miyim? Velayet davasında çocuğun bende kalmasını zati kendisi istemişti. Çocuğa bakamayacağını söylemişti. Elimizde evraklar var. Çocuğumu vermeleri gerekiyor lakin vermiyorlar. Çocuğumun nerede olduğunu bilmiyorum. Tek isteğim yavruma kavuşmak” sözlerini kullandı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.