Bakan Kasapoğlu’ndan istihdam muştusu: 1017 emekçi alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere bin 17 daima personel alacaklarını açıkladı. Bakan Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

1017 İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Kasapoğlu, 767 daima paklık emekçisi, 144 engelli daima paklık emekçisi, 106 eski hükümlü daima paklık emekçisi alacaklarını duyurdu. Müracaatlar, 8-12 Ağustos tarihlerinde “esube.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 sınırı üzerinden de müracaatlar yapılabilecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak. Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.