Bahçeli: Milliyetçi-Ülkücü hareket, Türk milletinin 57’nci Alayı olmaya hazırdır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, ”Milliyetçi-Ülkücü hareket muhtaçlık hasıl olursa, karanlık emeller bir kere daha sahneye çıkarsa, bilinmelidir ki; mazisindeki emsalsiz fedakarlıkları tekrarlamaya, Türk milletinin geri dönmeyi düşünmeyen 57’nci Alayı olmaya hazırdır, buna da yeminlidir” dedi.

Devlet Bahçeli, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde ‘Ülkücü Şehitleri Anma Günü’ programına katıldı. Ülkücü Şehitler Anıtı’nda düzenlenen merasimde konuşan Bahçeli, şunları söyledi:

* “Türkiye’nin en çetin ve kuvvetli yıllarında, sonunu ve sonucu düşünmeden, çıkar hesabı yapmadan, zevki sefaya dalmadan, nefislerinin esaretine kapılmadan bir hilal uğruna şehit düşen dava arkadaşlarımıza şükran borcumuz tarifsiz ve sınırsızdır.

* Vurulup tertemiz alınlarından uzansalar da gerçekte cennetin açılmış kapılarına yürüdüler. Bir idealleri vardı, istikameti Kızılelmaya kadar açılıyordu. Bu duruşları vardı, kaynağı Ötüken’e kadar ulaşıyordu. Bir sevdaları vardı, mukadderatı ve kavli vatan ve milletin varoluşuyla bütünleşmişti.

* Ülkücü şehitlerimiz kutlu davamızın çaba timsalleridir. Her birisi Yusuf yüzlü, kurt bakışlı, hilal kaşlı, Yunus istekli, Yavuz yürekliydi. Bazen bir sokak ortasında, bazen bir yurt köşesinde, bazen bir okul koridorunda akın ve suikasta maruz kaldılar. Vuruldular; ama taviz vermediler. Düştüler; ancak boyun eğmediler.”

“YERİ GELDİĞİNDE BU HESAP KIRAN KIRANA GÖRÜLECEKTİR”

Bahçeli, ülkücü şehitlerin, tıpkı Çanakkale’de yaşandığı üzere, tıpkı Ulusal Çaba yıllarında görüldüğü üzere, tarihin emanetlerini omuzlayarak, ulusal ve manevi bedelleri iliklerine kadar özümseyerek Türkiyeyi geçmek isteyenlere cüretlerinin bedelini çok ağır ödettiklerini söyledi.

Bahçeli, şu tabirleri kullandı:

* “Milliyetçi-Ülkücü Hareket muhtaçlık hasıl olursa, karanlık emeller bir sefer daha sahneye çıkarsa, bilinmelidir ki, mazisindeki emsalsiz fedakarlıkları tekrarlamaya, Türk milletinin geri dönmeyi düşünmeyen 57’nci Alayı olmaya hazırdır, buna da yeminlidir.

* Şehitlerimizin gayreti boşuna verilmemiştir. Gencecik fidanlarımız, şimdi bıyığı yeni terlemiş dava arkadaşlarımız boşu boşuna kara toprağa girmemişlerdir. Şu hatırlatmayı bilhassa yapmak isterim ki, Türk milleti üzerinde kimlerin hain ve hasmane planı varsa, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin de onlarla kapanmaz, kapanmayacak hesabı vardır. Ve yeri geldiğinde bu hesap kıran kırana görülecektir.”

“BİZİM YOLUMUZ HAK YOLUDUR”

Bahçeli, şu sözleri kullandı:

* “İntikam alanların en hayırlısı Allah’tır. Bizim yolumuz hak yoludur, hakikat yoludur, Allahın yoludur. Devşirilmiş zihniyetlere terk edecek bir ülkemiz dün yoktu, bugün de yoktur. İş birlikçiliğin kafesine girmiş mandacılara, ihanetin kulvarında peş peşe koşan, bunu da demokrasi ve özgürlük kriteriyle tevil eden köksüzlere ne tarihimizi yargılatırız, ne milletimizi sorgulatırız, ne de devletimizi kirli ellerine bırakırız.

* ‘Ölürsem şehit, kalırsam gaziyim’ diyen soylu iradeyi hiçbir gücün kıramayacağını, hiçbir hücumun yıkamayacağını, hiçbir zalimin teslim alamayacağını ikazen söylemek ve muhataplarına ilam etmek isterim. Bu aziz vatanın, bu kutlu milletin sırf fert fert insanı değil, tıpkı vakitte ırmakları de gazidir, dağları da kahramandır.”

“ŞEHİTLERİMİZİN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Bahçeli, Milliyetçi-Ülkücü hareketin toplumsal maliyetinin çok fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

* “Bizim yol haritamızı şehitlerimiz çizmiştir. Yüreğimizin feyzi aziz ceddimizdir. Kuvvetimizin ve kudretimizin temeli ulusal tarihimizdir. Bizim gidecek bir yerimiz yoktur. Gitmeye niyetimiz yoktur. Göndermek için tertip içinde olanları da doğduklarına pişman etmek boynumuzun borcudur. Gözlerine kara perde inenlerin dedikodularına, Türk düşmanlarına uyduluk yapanların provokasyonlarına göz yummamız, yol vermemiz akıl ve mantık inkarıdır.

* En başta şehitlerimizin uğraşlarını bihakkın sürdürmekle sorumluyuz. Zira Milliyetçi-Ülkücü Hareket karanlığın yamacından parlayan meşale, geleceği kucaklayan fikir ve niyet medeniyeti, dosta inanç ve huzur veren, düşmana kaygı ve hüsran vaat eden millet çınarıdır. Şehitlerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. Onların ruhlarını muazzep etmeyeceğiz. Satanlardan, korkanlardan ve kaçanlardan olmayacağız.

* Maskeli demokratlarla, mayası ve meşrebi karışık düzmece zihniyetlerle, parayı verenin düdüğünü çalan sabıkalı çıkarcılarla, Türkiye’ye ve Türk milletine karşı ölümcül operasyonların içinde olan alçaklarla sonuna kadar çabayı sürdüreceğiz. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, kesinlikle başaracağız. Şehitlerimizin destanını aleme okuyacağız. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.