Baharda hangi renkler giyilir? İlkbahar renkleri nelerdir?


İlkbahar aylarında gardırobunuzu baştan aşağı yenilemek ya da ufak tefek değişikler yapmak isterseniz bahar renklerinin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Peki baharda hangi renkler giyilir? İlkbahar renkleri nelerdir? İşte yeni sezonda şıklığınızı gözler önüne serebileceğiniz tüm detaylar haberin devamında…

Soğuk ve kasvetli havalara veda ettiğimiz ilkbahar mevsiminin gelişiyle baharın neşe dolu atmosferi dört bir yanımızı sarıp sarmalıyor. Doğanın uyanışa geçtiği bahar aylarında evimizin dekorasyonundan seyahat planlarımıza, pişirdiğimiz yemeklerden giyim tarzımıza kadar köklü bir değişime adım atıyoruz. Özellikle moda dünyasında sokaklara hükmedecek göz alıcı bahar renkleriyle adeta bir yenilenme sürecine geçiş yapıyoruz. Peki bahar modasının renkleri nasıl olmalı? İlkbahar mevsimine uygun kıyafet seçerken hangi renkleri ön planda tutmalıyız? Gelin bahar trendlerine yön veren temel renkleri adım adım öğrenelim.

İLKBAHAR MODASININ RENKLERİ NELERDİR?

Kış mevsimi denildiğinde akla ilk gelen renkler bordo, lacivert, koyu yeşil ve kahve tonları oluyor. Ancak ilkbahar mevsimine geldiğimizde tüm bu renklere veda ederek iç ısıtan turuncular, gökyüzünün özgürlüğünü gözler önüne seren maviler ve oksijen deposu ormanları temsil eden açık yeşillere kucak açabiliriz.

İlkbahar modası renkleri

İlhamını tamamen doğadan alan ilkbahar renklerini moda dünyasında kullanırken hem durağan hem de dinamik tonları bir arada görmek mümkün. Sakinliğe, dinliğe ve huzura ayna tutan pastel tonlar ve hareketliliğe vurgu yapan parlak renkler bu noktada muhteşem bir uyum sergileyebilir. 

İlkbahar modası renkleri

Baharın enerjisine en çok yakışan renklerin başında elbette turuncu ve sarı yer alıyor. İlkbahar modasına uygun bir gardırop inşa etmek istiyorsanız turuncu ve sarının hakim olduğu mini elbiseler, tulumlar ve eteklerle enerjik bir stile imza atabilirsiniz. 

Turuncu elbise kombini

Aynı şekilde turuncu ve pembenin sentezi olan sıcak şeftali tonları da romantik tasarımların olmazsa olmazı olarak karşımıza çıkıyor. 

Şeftali rengi kombin önerisi

Romantizmin etkili olduğu ilkbahar mevsimine modern ve feminen bir bakış açısıyla etki eden açık pembelere de stilinizde mutlaka yer vermelisiniz. Huzurlu ve sakin bir görünüm sergileyen açık pembeleri ikili takımlarda, bluzlarda ya da aksesuarlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Açık pembe rengi kombin önerisi

Bahar renkleri denildiğinde yağ yeşilini es geçmek olmaz! Eğer yağ yeşilini bahar kombinlerinizde kullanmak isterseniz nötr tonlarda bir renkle bir araya getirebilirsiniz. Dilerseniz krem rengi bir elbise ve yağ yeşili bir çantayla şık bir kombin yapabilir ya da siyah ve yağ yeşiliyle uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Yağ yeşili rengi kombin önerisi

Son olarak renkler ve desenleri harmanlayarak baharı karşılayabilirsiniz. Bunun için çiçek ve yaprak desenlerinin yer aldığı parçaları kullanmak oldukça iyi bir seçim olacaktır. 

Modada çiçek deseni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir