Avustralya’da gökyüzüne yansıyan ışık panik yarattı, kenevir tesisi açıklık getirdi

Avustralya’da Victoria eyaletine bağlı Mildura bölgesinde gökyüzünde beliren kırmızı ışık kasaba sakinleri ortasında kaygıya neden oldu. Bölgede tıbbi kenevir tesisinden yansıtılan ışıkların manzaraya neden olduğu açıklandı.

The Guardian’ın haberine nazaran, bölge sakinleri toplumsal medyada paylaştığı imajlarda, daha evvel hiç bu türlü bir imgeye rastlamadıklarını söz etti. Federal meclis üyesi Anne Webster, “Bu parıltıyı birinci defa görüyorum, epey garipti” açıklaması yaptı. Tammy Szumowski ise “Annemle telefondaydım ve babam dünyanın sonunun geldiğini söylüyordu. Çok tuhaftı” dedi.

Kasabada bulunan kenevir tesisi ise gökyüzünde oluşan manzaranın nedenlerine açıklık getirdi. Tıbbi ve araştırma maksatlı kenevir ekimi için lisans alan birinci Avustralya şirketi Cann Group’un bağlantı müdürü Rhys Cohen, “Esrar bitkilerinin büyüyebilmesi için farklı ışık spektrumları kullanılır, kırmızı ışık da sıklıkla kullanılır” dedi, tesiste kullanılan karartma perdelerinin olağanda ışığın dışarıya yansımasını engellediğini savundu. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.