Apple Watch modellerinde kamera periyodu

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir hisse elde eden Apple, önümüzdeki eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte Apple Watch Series 8 modeliyle karşımıza çıkacak.

Öte yandan şirket, mevcut saatlerine yeni özellikler kazandırmak için çalışmalara devam ediyor. Şirketin son onaylanan patenti, saatlere yerleştirilen kamerayı gösteriyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylanan yeni patent, Apple’ın akıllı saatlerine kamera yerleştirmesinin resmen önünü açtı.

Saatten çıkarılabilecek

Patentte yer alan bilgilere nazaran, Apple Watch modellerine yerleştirilecek kameralar, standart bir kamera vazifesi görerek doğrudan bilekten çıkarılarak da kullanılabilecek.

Ayrıyeten paylaşılan bir diğer görsele nazaran Apple Watch’ın gövdesi, kayıştan ayrılarak tıpkı bir aksiyon kamerası üzere kullanılabilecek.

Apple’ın bu teknolojinin patentini alması, gelecekte Apple Watch’larda kamera göreceğimiz manasına gelmiyor. Ayrıyeten saatlere yerleştirilen kameralar, saklılık kaygıları nedeniyle gelecekte Apple’ın başına işler açabilir.

Apple, yeni onaylanan patentin başvurusunu birinci olarak 2019 yılında yapmıştı. Tekrar de eylül ayında tanıtılacak Apple Watch Series 8 modellerinde bu türlü bir teknolojinin karşımıza çıkmayacağını söyleyebiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.