AKP’li Yazıcı’dan ‘hayat pahalılığı’ açıklaması: ‘Dezavantajlı kümeler daha çok etkileniyor’

AKP Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne (RTEÜ) bağlı olarak açılması planlanan Sıhhat Bilimleri Fakültesi Binası’nın temel atma merasimine katıldı.

AKP periyodunda bütün sıhhat hizmetlerini tek çatı altında Sıhhat Bakanlığı bünyesinde birleştirdiklerini söyleyen Yazıcı, “Kaliteyi artırmaya odaklandık. Her insan eşit haklara sahiptir. İnsanları hangi kurumda çalışırsa çalışsın; memur, personel, esnaf yahut işi olmayan vatandaş olsun, ne olursa olsun, ülkemizde sağladığımız sıhhat alanındaki hizmet kalitesine eşit biçimde erişme hakkına sahip olması gerekiyor. Sıhhat alanındaki bu yatırımlarımızın temelinde bu bakış var. Türkiye büyük, güçlü bir ülke. Hem dış bağlar bakımından hem de ülke içerisinde sağladıkları imkanların halkımızın hizmetine sunumu manasında çok büyük bir hassasiyet içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

HAYAT PAHALILIĞI: TEMEL OLAN BİRLİĞİMİZ

Hayat pahalılığının da gündemlerinde olduğunu belirten Yazıcı, “2 yıldır dünyayı kasıp kavuran pandemi sebeplerinden biri olmakla birlikte ülkemizde bilhassa dezavantajlı kümelerin karşılaştığı yahut daha çok etkilendiği hayat pahalılığı gündem konusu. Hükümetimiz ilgili üniteler bu sorun ile ilgili çalışmalarını günlük ajandalarının başında yer vermek suretiyle takip ediyor. İnşallah bu alandaki badireleri imkanlar ölçüsünde belirli bir perspektifle tahlile kavuşturacağız. Temel olan birlik ve bütünlüğümüzdür. Hakikat olanın milletimiz için gerekli olanın temsilcisi olanların yanında duruş sergilememizdir. Türkiye’nin büyüklüğü tarihten aldığı sinerji ve sağladığı pahalar prestijiyle bu coğrafyada dik ve güçlü duruşu hem ülkemiz açısından son derece değerli ve hem de dünya barışı açısından insanlığın kazanımı olarak tarihe geçecek kıymettedir” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.