AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu’yla görüştü’ savına ait açıklama

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Sedat Peker’in savlarıyla gündeme gelen AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’la görüşerek, “Beyefendi kızıyor, uzlaşın” dediğini sav etmişti.

Çelik, Başarır’ın “Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu ile görüştü. Bu işi halledin, beyefendi kızıyor” savlarını ise “Bahsettiğiniz milletvekilinin söylediği her şey palavra çıktı. Bahsettiği şey, bu arkadaş fazla dizi seyrediyor anladığım kadarıyla. Olsa da söyleriz. Biz resmi bir siyasi partiyiz, işlerimiz şeffaf” diyerek yanıtladı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının akabinde açıklamalarda bulundu. Çelik, “Yunanistan’la Türkiye ortasındaki problemler alanda değil masada çözülebilir. Masadan kaçan taraf Yunanistan’dır. Türkiye büyük bir diplomasi devletidir. Bu sorun radar kilitlemesiyle çözülecek bir problem değildir. Diplomasinin imkan ve kabiliyetleriyle çözülecek sıkıntıdır. Türk devlet geleneğinin tahlil kapasitesi yüksektir. Alandaki bu hareketlerinin tehlikeli sonuçları olabilecektir” dedi.

Çelik, “Bir diğer müttefikimiz Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron’un neredeyse tüm dış siyasetini Türkiye ve Erdoğan aksiliğini ibretle izliyoruz. Fransa’nın özür dilemesi, yüzleşmesi gereken sömürge sorunlarını konuşmak üzere Türkiye zıtlığı üzerinden örtbas etmesini kınıyoruz” sözlerini kullandı.

Çelik’in açıklamalarından kimileri şöyle:

AHMET ŞIK’IN KELAMLARI

Ömer Çelik, TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın AKP’ye yönelik “AKP siyasi bir parti değil bir cürüm örgütü ve kapatılacak” tabirleri için “Buradaki problem yalnızca AK Parti sorunu değil, bu tüm siyaset kurumunu, tüm sivil siyaseti amaç alan bir zihniyettir. Bugün buna söyler, yarın diğerine söyler. Ne vakte kadar? Kendi başındaki tek parti diktatoryasını kurana kadar” tabirlerini kullandı.

‘BU ARKADAŞ FAZLA DİZİ İZLİYOR SANIRIM’

Çelik, CHP’li Ali Uzman Başarır’ın “AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. ‘Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor’ diyor” tezine ait “Milletvekilinin bugüne kadar söylediği her şey yanlış çıktı. Bu arkadaş fazla dizi izliyor sanırım, bunların gerçeklikle ilgili yoktur. Biz resmi bir siyasi partiyiz. Bütün işlerimiz şeffaf” dedi.

PERİNÇEK’E REAKSİYON: BU HADDİNİ BİLMEZLİKTİR

Doğu Perinçek’in Hz. Muhammed’e ait “Hz. Muhammed bir yılda lakin 40 kişi buldu. Hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız” kelamlarını de eleştiren Ömer Çelik Şunları kaydetti:

  • Doğu Perinçek’in kelamı baştan aşağı yanlış. Siyasi partinin kendisini Hz. peygamberin bildirisi ile mukayese etmesi kadar mantıksız, akıl dışı kelam konusu olamaz. Şu parti ya da bu parti değil. Bir siyasi parti kendi faaliyetini peygamber efendimizin bildirimi ile yarıştırmak üzere bir tavır içerisine giriyorsa bu haddini bilmezliktir. Rastgele birisinin siyasi alanla, dini alanı mukayese etmesi mantık dışıdır.

CHP’Lİ BAŞARIR: ÖMER ÇELİK, TAŞKESENLİOĞLU VE BAN’A ‘RAKAMDA UZLAŞIN’ DEDİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündem olan AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile 19 Ağustos’ta görüşerek, “Anlaşın aranızda uzlaşın bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor” dediğini öne sürdü.

Halktv TV’de Kelamım Var programına konuk olan Ali Becerikli Başarır şu sözleri kullandı:

  • Ne acıdır ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Burada bir kirlilik var, bunları misyondan alıyorum. Bunları yargıya teslim ediyorum’ diyemiyor. 19 Ağustos’ta, değerli bir duyum ve emin olduğum için söylüyorum. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. ‘Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor’ diyor. Hatta Ünsal Ban denilen kişi Bolu’dan geliyor. Ömer Çelik bunu yalanlayamaz, ‘Bu sayıda orta yolu bulun, beyefendi kızıyor’ diyor.

NE OLMUŞTU?

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, evlendiği Prof. Dr. Ünsal Ban’a boşanma davası açtı. Prof. Ban, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, Taşkesenlioğlu’nun kendisinden 50 milyon manevi, 20 milyon maddi tazminat istediğini öne sürdü.

Daha sonra Sedat Peker, eski SPK Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini tez etti.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out isimli bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık ismi altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve doküman paylaştı. Sedat Peker’in argümanlarını doğrulayan Sineren, “Ben Sedat Peker’i evvelce tanırım lakin bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Yalnızca tanışıklığımı var. Bana daha evvel yaşadığım bu düşüncelerden ötürü geçmiş olsun bildirisi iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında gerçek olmayan ufak tefek şeyler var” dedi.

Sedat Peker sonraki paylaşımlarında da Taşkesenlioğlu’nun yer aldığı ve eşi Ünsal Ban’ın çektiğini argüman ettiği bir görüntüyü paylaşmıştı. Peker, “Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç sefer görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun meskende otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu imajları bana yolladı” sözlerini kullanmıştı.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma kademesindeki eşi Ban, TELE 1’e yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulamıştı. Ünsal Ban, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de ortacılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e görüntüyü ben göndermedim” demişti.

Ünsal Ban geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.