13 Nisan Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler: Deprem mi Oldu? Nerede Oldu?

Türkiye, aktif fay hatları üzerinde yer aldığından dolayı sık sık depremler meydana geliyor. 6 Şubat 2023 tarihinde sabahın erken saatlerinde Kahramanmaraş’ta iki büyük deprem yaşandı. Çevre illerden de hissedilen bu depremler 11 ilde büyük yıkımlara sebep oldu. Uzmanlar ise afet bölgesi ilan edilen yerlerde bir süre daha artçı sarsıntıların yaşanacağını söyleyerek vatandaşları uyarıyor. Hem afet bölgesinde hem de diğer şehirlerde irili ufaklı depremler yaşanıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise son deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor. Peki deprem mi oldu? Nerede oldu? 13 Nisan Perşembe Kandilli Rasathanesi ile AFAD son depremler listesi.

Ülkemizde Kuzey Anadolu, Batı Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere üç büyük fay hattı bulunduğundan dolayı sık sık deprem meydana geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ta arka arkaya meydana gelen iki büyük deprem, toplamda 11 ilde büyük yıkımlara neden oldu.

Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremden sonra afet bölgesinden irili ufaklı artçı sarsıntılar yaşanıyor.

Sadece deprem bölgesinde değil, ülkenin birçok yerinde depremler meydana geliyor. Vatandaşlar ise yaşadıkları bölgelerde deprem olup olmadığını araştırıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre Gaziantep Nurdağı’nda sabah saatlerinde 3.2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı meydana geldi.

AFAD’ın son deprem verilerine göre Malatya’da gece saatlerinde 3.6 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı.

Kandilli Rasathanesi’nin son verilerine göre Kahramanmaraş Elbistan’da 3.0 büyüklüğünde bir deprem oldu.

13 Nisan Perşembe Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER

13 Nisan Perşembe AFAD Son Depremler Listesi

AFAD SON DEPREMLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir